Teologia decyzji Billy’ego Grahama

Teologia decyzji, albo odrodzenie decyzyjne to określenie sposobu ewangelizacji, który jest popularny w USA. Polega on ta tym, że po kazaniu na temat ewangelii kaznodzieja zaprasza ludzi do podjęcia decyzji pójścia za Jezusem, po czym takie osoby są zapewniane, że zostały narodzone na nowo.
Teologię decyzji praktykują między innymi Rick Warren oraz Franklin Graham, który nauczył się tego od swojego ojca, Billy’ego Grahama. Mało jest tam mowy o pokucie, o grzechu oraz o sądzie. Najważniejsze to szybko podjąć decyzję.

Na domiar złego, aby pomóc ludziom w podjęciu takiej decyzji prosi się ludzi o wyjście naprzód. Aby ułatwić takie wyjście, setki wolontariuszy (tzw. doradcy) wychodzą najpierw, aby ośmielić ludzi, którzy jeszcze się wahają. Tak oto zachęcał Billy Graham do wyjścia:

“Poproszę was teraz żebyście przyszli, szybko, setki ludzi”.

Na końcu swojego kazania Graham mówi, że gdy poprosisz: “Panie Jezu, przyjdź do mojego serca”, On przyjdzie. https://www.youtube.com/watch?v=fQI47sDrOrs&t=2m43s

Jeszcze gorsze jest to, że wolontariusze wcale nie muszą należeć do zborów ewangelicznych. Doradcy tacy nie muszą być nawet chrześcijanami. W wywiadzie dla San Francisco News Billy Graham powiedział:

“Każdy, kto podejmuje decyzję na naszych spotkaniach jest następnie odsyłany do lokalnych duchownych: protestanckich, katolickich oraz do żydowskich” (wywiad z 21 września, 1957 r.).

Tak – to prawda. Billy w dziele “ewangelizacji” współpracował z ludźmi nie należących do kościołów ewangelicznych, a teraz jego działalność jest kontynuowana przez jego syna Franklina Grahama. W Polsce takie “ewangelizacje” z udziałem księży katolickich (również w świątyniach katolickich) organizowane są przy współudziale Aliansu Ewangelicznego w RP.

Billy Graham był sponsorowany przez nieewangeliczne ruchy, np. kościoły liberalne, które nie uznają Biblii za natchnione Słowo Boże. Ponadto głosił, że ateiści, muzułmanie i buddyści należą do Ciała Chrystusa. https://www.youtube.com/watch?v=-qlyqqk1nlE

Istnieje też wiele zdjęć Billy’ego Grahama wymieniającego masoński uścisk dłoni z innymi masonami.

Podsumowując: Billy Grahama głosił okrojoną ewangelię (czyli inną ewangelię), głosił, że wiara w Jezusa nie jest potrzebna (stąd współpraca z niechrześcijanami) i wysoce prawdopodobne, że był marionetką w rękach masonerii, która dąży do utworzenia jednego światowego kościoła, którego jednym ze skrzydeł będzie Kościół rzymskokatolicki.

Czas zakończyć zmowę milczenia. Trzeba zacząć mówić Who is who.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: