Bratanek Benny Hinna płacze czytając MacArthura

Dokonałem tłumaczenia fragmentu wywiadu Justina Petersa z Costi Hinnem – bratankiem Benny Hinna. Kiedyś był współpracownikiem jednego z największych i najbogatszych zwodzicieli charyzmatycznych na świecie (wynajmowali hotel za 25000 dolarów za noc), a teraz biblijny pastor zwalczający charyzmatyczne herezje.

No i aż miło posłuchać jak służba Johna MacArthura przyczynia się do otwierania ludziom oczy. Jak widać, atakowanie błędu jest skuteczne i daje obfity owoc.

Costi Hinn’s Testimony & Justin Peters: Dividing from Deception – SO4J-TV | Show 1

I wtedy przydzielono mi wygłoszenie kazania na temat fragmentu z Ew. Jana 5,1-17, który mówi o uzdrowieniu przy zadzawce przy Bramie Owczej. Pastor Tomy dał mi komentarz MacArthura – tego samego, któremu mój wujek chciał rozwalić głowę karabinem maszynowym Ducha Świętego, o czym mówił w telewizji TBN. To był autor komentarza. Czytam i jestem powalony toną cegieł, jak robię obserwacje odnośnie tekstu biblijnego. Mam listę faktów odnośnie głoszenia, bo jestem szkolony i obserwuję ten tekst. Mówię:

– Jest tutaj wielu ludzi, ale tylko jeden został uzdrowiony.

Zaznaczał słowo „natychmiast”.

– Więc został on uzdrowiony natychmiast. Czyli uzdrowienie to nie proces, to coś, co dzieje się natychmiast. Jeśli ktoś czegoś takiego dokonuje, to będzie to natychmiastowe. Jak Bóg uzdrawia, dzieje się to natychmiast.

Następnie patrzę co mówią faryzeusze. Mówią:

– Kto powiedział ci, żebyś wziął łoże i chodził? Co ty robisz?

– Nie wiem. Tamten człowiek mi powiedział.

A ja mówię:

– Co?!

A John MacArthur pisze tak:

– Jednym z najbardziej okrutnych kłamstw współczesnych uzdrawiaczy przez wiarę jest to, że jeśli masz wystarczająco wiary i robisz pewne określone rzeczy, to Bóg na pewno uzdrowi.

Następnie MacArthur komentuje, że Bóg jest suwerenny w uzdrawianiu. I tutaj przypominam sobie o zasianym wcześniej ziarnie na temat suwerenności Bożej, o tej bombie prawdy, którą wcześniej zasiał mój trener od baseballa. I wtedy zaczynam płakać. Nie robię tego często, ale w tamtym momencie musiałem. I domino stale upadało. Był to proces trwający około 3 lata.

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=kDu-FKWweU8&t=24m4s

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: