Moda na papieży

W tym tygodniu posłowie Platformy Obywatelskiej złożyli propozycję 9-dniowego święta, aby upamiętnić… 40. rocznicę pielgrzymki Jana Pawła II do Polski. Papież był kochany nawet przez liberalnych polityków, którzy na co dzień nie mają nic wspólnego z kościołem. Ale papież Franciszek wcale nie ustępuje Janowi Pawłowi. Franciszek już podbił serca takich znakomitości jak Rick Warren, Geoff Tunnicliffe (przywódca Światowego Aliansu Ewangelicznego zrzeszającego 600 milionów protestantów) oraz nasz rodak ksiądz Mateusz Wichary, przewodniczący Aliansu Ewangelicznego w RP oraz przywódca Kościoła Chrześcijan Baptystów.
Papież Franciszek jest tak miły, że organizatorzy konferencji Razem 2016 (gromadzącej 1 milion uczestników) wyświetlili nawet filmik, w którym papież zachęca do udziału w konferencji:

Papież powiedział: „Zapraszam was na wielkie zgromadzenie młodzieży w Waszyngtonie, aby odnaleźć Tego, który może dać ci odpowiedź. Jezus czeka na ciebie”.
https://www.youtube.com/watch?v=uEGuepsn3Lg

Na tej konferencji jednym z mówców był mainstreamowy kaznodzieja ewangeliczny Francis Chan.

Również charyzmatycy uwielbiają papieża. Oto jak wyglądała konferencja charyzmatyczna w Argentynie, na którą osobiście wybrał się papież Franciszek.
https://www.youtube.com/watch?v=Zwyoq9AURWc

Kobieta: Kochani bracia i siostry, oto jest dzień, jak mówi Pan, w którym jest radość i wesele w niebie. Radość w sercu Ojca. Bo Jego dzieci zjednoczyły się w imieniu Jezusa! W mocy Ducha Świętego! W chwale Ojca w niebie!

Następnie jest przemówienie papieża (przetłumaczone na polski). Po przemówieniu pastor charyzmatyczny błogosławi papieża, który przed nim klęka.

Pastor: Stoimy tutaj jako bracia w Chrystusie bez różnic, bez barier, ogłaszamy słowo dobra na niego [na papieża] i w imieniu Jezusa z Nazaretu anulujemy moc wszelkiego zła, anulujemy wszelkie przeklinanie twojego sługi, o Boże.

Jak to skomentować? Wygląda na to, że cały świat kocha papieża. Jednak jest to świat ludzi nienawróconych. Oto co powiedział Jezus:

„Gdybyście byli ze świata, świat miłowałby to, co jest jego; że jednak ze świata nie jesteście, ale Ja was wybrałem ze świata, dlatego was świat nienawidzi”. (Ew. Jana 15,19)

Naszym obowiązkiem jako chrześcijan jest „…ratować smutne szczątki chrześcijaństwa z tyranii antychrysta [papiestwa] i jego kapłańskiej władzy” – Phillip Melanchthon.

Jako odtrutkę na wiek tolerancji i zbytniej miłości do papieży polecam wysłuchać słów reformatorów na ten temat. Oni nie przebierali w słowach, w odróżnieniu od dzisiejszych zniewieściałych przywódców religijnych, którzy prowadzą kościół w stronę Rzymu.

Reformacja protestancka: https://www.youtube.com/watch?v=-cqEMlTPLYU

Ulrich Zwingli: „Widzę, że zaczęliście niewiarygodne dzieło, mianowicie chcecie pogodzić Lutra z Papieżem. Idąc za waszym przykładem musiałbym pogodzić Chrystusa z demonem Belialem”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: