Walka za Wiarę

 

Jeszcze nigdy nie polecałem bardzo dobrego kanału apologetycznego Fighting for the Faith, więc muszę zrobić to dzisiaj. Właścicielem tego kanału jest pastor luterański Chris Rosebrough w małym miasteczku Kongsvinger w Norwegii.

Bardzo mi się podoba łagodny ton prowadzącego audycje, ale też stanowczość w zwalczaniu fałszywych nauk, dokładnie jak nauczał apostoł Paweł:

2 Tymoteusza 2
(24) A sługa Pański nie powinien wdawać się w spory, lecz powinien być uprzejmy dla wszystkich, zdolny do nauczania, cierpliwie znoszący przeciwności,(25) napominający z łagodnością krnąbrnych, w nadziei, że Bóg przywiedzie ich kiedyś do upamiętania i do poznania prawdy (26) i że wyzwolą się z sideł diabła, który ich zmusza do pełnienia swojej woli.

Na zachętę przetłumaczyłem zajawkę tego kanału, więc zachęcam do oglądania.

https://www.youtube.com/watch?v=ZpgGEeWJ0kY
„Jeśli miałeś kiedyś dokuczliwe uczucie, że coś poszło strasznie źle w chrześcijańskim kościele oraz że musi istnieć chrześcijaństwo, które nie polega tylko na rock&rollu, showach z dymem i światłami oraz kazaniami, które mają pomóc ci mieć większe marzenia, zmniejszyć dług na koncie, mieć lepszy seks oraz znaleźć swój cel, to jesteś we właściwym miejscu. Ten blog wideo pomoże ci odkryć prawdziwą głębię i znaczenie historycznej wiary chrześcijańskiej. Ale ostrzegamy – tak samo jak w przypadku Morfeusza z Matrixa – ten kanał jest jak czerwona tabletka. Kiedy pozwolisz mi zdjąć ci mur z twoich oczu, to dowiesz się jak głęboka jest dziura królika. A kiedy to się stanie, nie ma już odwrotu. Nazywam się Chris Rosebrough i jestem chrześcijańskim teologiem, apologetą, gospodarzem programu radiowego i chrześcijaninem Piratem. A to jest Walka za Wiarę”.

Polecam zacząć słuchać tych wykładów: https://www.youtube.com/user/Fighting4theFaith/videos

Uważam, że to ważne, aby mieć rozeznanie co się dzieje w chrześcijaństwie, bo herezje bardzo szybko wkradają się do chrześcijańskich kościołów. Niestety kaznodzieje głównego nurtu tacy jak np. Francis Chan pomagają heretykom poprzez uwiarygadnianie ich posługi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: