Upadek pastora

Pastor występujący na Shepherd’s Conference przyznał się do dwóch cudzołożnych relacji: https://artazurdia.wordpress.com/2018/07/27/confession-letter-from-art-azurdia/?fbclid=IwAR0YGF0QKGiMvxxF1ABkozJVl5LGMUmNwZXFBQAA8C6GcGc-FXRBkDzdHks
Nie był to jakiś heretyk – był to pastor głoszący zdrową, biblijną naukę. Musiał być to wielki wstrząs dla całego kościoła tego pastora – jak to możliwe, że ktoś zawodowo nauczający o świętości okazał się tak dwulicowym człowiekiem. Warto się zastanowić jakie można z tego wyciągnąć lekcje.

1. Nie powinniśmy zbytnio ufać drugiemu człowiekowi. Biblia mówi, aby tego nie robić:
„Przeklęty mąż, który pokłada nadzieję w człowieku i który w ciele upatruje swą siłę, a od Pana odwraca swe serce” (Jer. 17,5). Naszą jedyną nadzieją jest Bóg i naszą wiarę powinniśmy budować na Jego Słowie, a nie na człowieku. Jeśli przyjdzie rozczarowanie, człowiek, który ufa Bogu będzie „podobny do drzewa zasadzonego nad wodą, co swe korzenie puszcza ku strumieniowi; nie obawia się, skoro przyjdzie upał, bo utrzyma zielone liście; także w roku posuchy nie doznaje niepokoju i nie przestaje wydawać owoców” (Jer. 17,8).

2. Powinniśmy stale analizować swoje życie. Chociaż stosunkowo niewielu chrześcijan dopuszcza się aż tak otwartego nieposłuszeństwa przeciwko Bogu, to wcale nie znaczy to, że grzech nas nie dotyczy. Przeciwnie, grzech czyha na nas na każdym kroku i jeśli nie mamy takiej postawy, jaką wyraził Jonathan Edwards odnośnie grzechu innych ludzi, to możemy sami popaść w nieposłuszeństwo:

„Postanawiam w każdym aspekcie swego życia, zarówno w słowach jak i w czynach postępować tak, jakby nikt nigdy nie był tak upadły jak ja, a grzechy i słabości innych traktować tak, jakbym ja również był ich winien. Wiedza o wadach innych ma mnie pobudzać tylko i wyłącznie do wstydu we mnie samym i dawać tylko okazje do wyznawania Bogu moich grzechów i nędzy”.

Łatwo porównywać się z tymi, którzy upadli i powiedzieć: „Ja bym nigdy czegoś takiego nie zrobił”. Ale musimy zrozumieć, że poza działaniem łaski Bożej w naszym życiu, jesteśmy bardzo łatwym celem dla grzechu w naszym życiu. Jeśli uważamy, że już jesteśmy na tyle uświęceni, że możemy się chwilę rozluźnić w walce z grzechem, to się grubo mylimy. Jonathan Edwards tak napisał odnośnie walki z naszym grzechem:

„Postanawiam by nigdy się nie poddawać ani nigdy się nie rozluźniać w walce z moim zepsuciem, niezależnie jakie odniosę powodzenie czy porażki”.

Niech historia pastora z Portland będzie dla nas ostrzeżeniem, że wiedza biblijna, a święte życie, to dwie różne rzeczy. Wiedza może nadymać, ale miłość buduje.

Więcej cytatów Jonathana Edwardsa znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/Jonathan-Edwards-po-polsku-2019194464997350/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: