Brytyjscy Gedeonici a LGBT

Najpierw chciałbym zaznaczyć, że nie mam nic przeciwko służbie gedeonitów i myślę, że to świetna inicjatywa by roznosić Biblie po szkołach, szpitalach, więzieniach itp. Sam niejednokrotnie uczestniczyłem w tego typu akcjach.

Ale gedeonici bardzo często pochodzą z kościołów charyzmatycznych, a w Wielkiej Brytanii postanowili przyjmować do swoich szeregów osoby LGBT. Na swojej stronie Gideons UK kłamliwie napisali, że powodem odejścia było to, że brytyjski związek zdecydował się na przyjęcie kobiet w szeregi gedeonitów. Prawdziwym powodem było to, że poszli oni na kompromis z rządem brytyjskim, który chce wprowadzenia LGBT do kościołów. Warunkiem postawionym związkowi było zaakceptowanie osób LGBT jako działaczy związku. Gedonici brytyjscy oddzielili się od Gideons International, ale zachowali nazwę.

Cóż mogę dodać. Brytyjskie chrześcijaństwo staje się coraz bardziej podobne do kościoła w Laodycei. Jestem przerażony gdy czytam np. stronę Aliansu Ewangelicznego w Wielkiej Brytanii. Otóż Alians używa przykładu osoby Charlesa Spurgeona na poparcie tezy, że warto należeć do Aliansu, bo Spurgeon też do niego należał. Tak – ale w czasach Spurgeona Alians nie zapraszał jako mówców lobbystów LGBT, co też czyni brytyjski Alians Ewangeliczny. Aha – oficjalnie Alians jest przeciwko LGBT, ale jakoś nic nie stoi im na przeszkodzie by zapraszać Briana McLarena, który udzielił homoseksualnego ślubu swojemu synowi.

Ręce opadają. Chrześcijanie przestają być solą ziemi. Ale nie ma się co dziwić, Pan Jezus zapowiadał takie czasy:

„Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie” (Łukasza 18,8).

1 komentarz

  1. Anna said,

    5 października, 2019 @ 7:10 pm

    Straszne czasy, ale rzeczywiscie zapowiedziane przez Pana…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: