Sól ziemi

“Wy jesteście solą ziemi; jeśli tedy sól zwietrzeje, czymże ją nasolą? Na nic więcej już się nie przyda, tylko aby była precz wyrzucona i przez ludzi podeptana”. Mateusza 5,13

Myślę, że to stwierdzenie Jezusa jest sednem Kazania na Górze. Jeśli chrześcijanie nie będą jak sól, przestaną mieć wpływ na społeczeństwo, w którym żyją. Sól ma dwie zasadnicze właściwości:

1) konserwuje potrawy
2) nadaje potrawom smak

Jeśli sól nie spełnia tych funkcji, nadaje się tylko do wyrzucenia. To samo dzieje się z kościołami, które odchodzą od Bożych standardów. Jezus nazywa takie kościoły letnimi. Są dla niego tak odrzucające, jak kawa, kiedy myślimy, że jest gorąca, a dawno już wystygła. Taka kawa nadaje się tylko do wyplucia. I to właśnie Jezus powiedział, że zrobi z kościołami, które stały się letnie. Nie mają one mocy by nadawać społeczeństwom chrześcijańskiego smaku ani nie są w stanie zapobiec postępującemu rozkładowi moralnemu społeczeństw, w których funkcjonują.

Doskonale ilustrują to społeczeństwa skandynawskie. W przeszłości kraje te były krajami protestanckimi. Norwegia na przykład wiodła prym w ilości misjonarzy na 1000 mieszkańców. Dzisiaj kościół luterański w Norwegii udziela ślubów homoseksualistom.

Będąc w Oslo spotkałem się z prawdziwym, biblijnym luteraninem. Powiedział mi, że jego zbór liczy około 50 osób. Biblijne chrześcijaństwo w Norwegii zanika, a społeczeństwo akceptuje LGBT. Chrześcijanie przestali być miastem na górze, ale schowali swoje światło pod korcem.

Pozostaje mi tylko żywić nadzieję, że w Polsce nastąpi odwrotna tendencja. Zamiast spadku, tak jak dzieje się to w wielu europejskich krajach, mam nadzieję, że Bóg da wzrost. Kto wie, może Bóg da nam Przebudzenie, którego potrzebujemy i w naszym kraju chrześcijanie będą prawdziwie solą ziemi.

Aby to osiągnąć trzeba pisać. Internet jest wspaniałym medium na dotarcie do ludzi. Zachęcam więc do pisania, komentowania, udostępniania dobrych treści. Mamy być światłem dla świata, więc do dzieła. Wielokrotnie się spotkałem z tym, że ludziom pomogły materiały, które publikuję. To mnie zachęca do dalszego działania. Soli Deo Gloria.

Ponownie polecam tekst C.H. Spurgeona PRZEBUDZENIE, KTÓREGO POTRZEBUJEMY
PRZEBUDZENIE, KTÓREGO POTRZEBUJEMY

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: