Wizja Ewangeliczna Polska szkoli liderów

Wizja Ewangeliczna Polska (WEP) to nowy projekt ewangeliczny podpisany przez wszystkie główne denominacje ewangeliczne, jak również inne instytucje i organizacje. Ma za swoje zadanie 5 celów strategicznych:

1. Ewangelizacja i zakładanie wspólnot (zborów)
2. Szkolenie i rozwój przywódców oraz kadr dla Kościoła
3. Media, komunikacja, świadomość społeczna
4. Edukacja
5. Działalność charytatywno-społeczna

Ma to być wspólna platforma do działania wszystkich chrześcijan ewangelicznych, aby do roku 2050 co najmniej 1% Polaków stało się ewangelicznymi chrześcijanami. W tym celu liderzy WEP będą tworzyć wspólne media, szkoły, a nawet uniwersytet. Liderzy WEP będą szkolić przywódców. Celem WEP jest posiadanie 100 000 przeszkolonych przywódców, pracowników, itp. Jest to dość sporo, zważywszy że denominacje w Polsce liczą tylko po kilka tysięcy wiernych.

Dwa z takich szkoleń przywódców już się odbyły. Na zdjęciu, które załączyłem, widzimy fotorelację z tego szkolenia. Na pierwszym zdjęciu mówcą jest Jerzy Przeradowski, który naucza zapewne, że jedynym sposobem na dotarcie do Polaków jest uzdrawianie.

Według Przeradowskiego dar języków jest darem inicjacyjnym do wyższej duchowości. Bez tego nawet nie ma sensu starać się służyć czy ewangelizować, bo taka służba będzie pozbawiona namaszczenia Ducha Świętego. Kiedy otrzymasz ten dar, reszta darów już stoi dla ciebie otworem. Wystarczy, że zapiszesz się do niego na tzw. Obóz Wędrowny, a już tam Przeradowski przeszkoli cię jak uzdrawiać. Jeśli będziesz otwarty na działanie Ducha Świętego, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś mógł uzdrawiać ludzi.

Nie chcę podawać linków do tego heretyka, żeby nie nabijać mu wyświetleń, ale łatwo znaleźć na Youtube jak Przeradowski uzdrawia (wpisując Obóz Wędrowny Przeradowski). Zamiast tego polecam film dokumentalny Derrena Browna, który wyszkolił zdolnego młodego absolwenta AWF-u jak manipulować ludźmi, aby uwierzyli, że zostali uzdrowieni. To jest dokładnie to samo, co czyni Przeradowski.
Derren Brown – Miracles for Sale http://www.youtube.com/watch?v=iuP5uOI7Xwc&t=67m35s

Zawsze staram się pisać obiektywnie i zgodnie z prawdą, dlatego trudno się do czegoś przyczepić. Napisałem artykuł o Przeradowskim i jak widać, nie zaprzeczył moim słowom (mimo że przeczytał artykuł), czym potwierdził prawdziwość moich zarzutów. Polecam: Poczet heretyków – Jerzy Przeradowski
https://purytanin.wordpress.com/…/poczet-heretykow-jerzy-p…/

P.S. Czy ktoś widzi sens uczestnictwa wszystkich ewangelicznych denominacji w projekcie Wizji Ewangeliczna Polska? Dla mnie to bardzo zły pomysł, bo to dawanie platformy i reklamowanie ludzi, którzy z Chrystusem nie mają nic wspólnego. To zapraszanie wilków, aby grasowały i pożerały stado. Czy się mylę? Czy ktoś mi wytłumaczy sens takiego postępowania przywódców denominacji, którzy popierają tę inicjatywę?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: