Dlaczego Marcin Luter znienawidził Boga

„Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę” (Rzymian 1,8). Wersety takie jak ten potęgowały przerażenie Lutra, który jako zakonnik studiujący Biblię doszedł do wniosku, że Bóg nie był z niego zadowolony. Był on w pełni świadomy faktu, że jest grzesznikiem, a Bóg wymaga od niego doskonałości. Jak wszyscy nienawróceni ludzie Luter był wrogiem Boga:

„Jeśli bowiem, będąc nieprzyjaciółmi, zostaliśmy pojednani z Bogiem przez śmierć Syna jego, tym bardziej, będąc pojednani, dostąpimy zbawienia przez życie jego” (Rzymian 5,10).

Luter powiedział: „Nienawidziłem słowa ‘sprawiedliwość Boża’. Poprzez swoje zwyczaje i zastosowanie tego określenia wszyscy fałszywy nauczyciele twierdzili, że Bóg jest sprawiedliwy i karze On niesprawiedliwego grzesznika”.

Luter czasami odczuwał nienawiść do Boga, bo Boża sprawiedliwość wydawała mu się czymś okrutnym. Jakkolwiek by się starał, to i tak jego czyny zawsze były skażone nieprawością.

Fałszywi nauczyciele próbują bagatelizować sprawę Bożej sprawiedliwości i chcą uspokoić duszę słuchaczy opowiastkami, że Bóg jest tak miłujący, że na pewno nam odpuści, jeśli Go tylko poprosimy. Na tym właśnie polega katolicki sakrament spowiedzi. Spowiedź jest lekiem szarlatanów, aby uspokoił sumienie, ale zatrzymał nieszczęśnika w systemie sakramentów, niczym w klatce. Tak oto Charles Spurgeon pisał o tego typu lekach:

„Ktoś wyleczył swoją podagrę jakimś szarlatańskim lekiem, ale przez niego umarł. Bycie wyleczonym ze strapionego umysłu fałszywą nadzieją byłoby okropnym interesem: wyleczenie byłoby gorsze niż choroba. Byłoby o wiele lepiej gdyby czułość naszego sumienia spowodowała długie lata udręk aniżeli utracenie go i zginięcie w zatwardziałości serca”.
„W Pobliżu Wąskiej Bramy” https://plch.home.blog/2019/06/09/w-poblizu-waskiej-bramy/

Mimo, że ten lek to tylko placebo i daje ulgę tylko na chwilę po spowiedzi, to miliony ludzi w naszym kraju kupują tę fałszywkę. Kazania księży bywają bardzo popularne na YouTube, mimo że nie niosą one zbawiennego przesłania. A to przesłanie zawarte jest w Ewangelii: Bóg jest sprawiedliwy i usprawiedliwia grzesznika. Chrystus przypisuje nam swoją sprawiedliwość w momencie, gdy przestajemy starać się zasłużyć na zbawienie, a pokładamy ufność całkowicie w Nim odnośnie naszego zbawienia.

Wysłuchajmy krótkiego wykładu o tym jak możemy osiągnąć tę Bożą sprawiedliwość. „Boża sprawiedliwość” Steve Lawsona https://www.youtube.com/watch?v=S-9x0vkf8cQ

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: