Lęk przed wybraniem

Rozmawiając z pewnym arminianinem usłyszałem od niego, że on nigdy nie przeczyta książki kalwinistycznej ani nie wysłucha kalwinistycznego kazania z obawy, że to zmieni jego myślenie. Zamiast tego zamawia on książki pisane przez antykalwinistów, aby z nich dowiadywać się czym jest kalwinizm. W ten sposób mój znajomy nigdy nie rozwinie umiejętności krytycznego myślenia – będzie się tylko utwierdzał w swoim błędzie poprzez błędne i nieobiektywne przedstawienie kalwinizmu przez Dave’a Hunta i jemu podobnych nauczycieli. To droga donikąd.

Jedynym sposobem, aby poznać w co naprawdę wierzą kalwiniści, jest wysłuchanie ich kazań. Niestety większość pastorów w Polsce boi się kalwinizmu. Zostali nauczeni w seminariach arminianizmu i wolą pozostać w przeświadczeniu, że zbawienie jest w pewnym sensie zależne od nas. Dlatego rzucam wyzwanie wszystkim czytelnikom. Podajcie to kazanie swoim pastorom i niech zobaczą czego rzeczywiście naucza kalwinizm. A wcale niewykluczone, że ten wykład listu do Efezjan pobudzi nas, drodzy czytelnicy, to prawdziwej pobożności i oddawania chwały Bogu za to co zrobił, pomimo naszej grzeszności.

Efezjan 1 (4) w nim bowiem wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nienaganni przed obliczem jego; w miłości (5) przeznaczył nas dla siebie do synostwa przez Jezusa Chrystusa według upodobania woli swojej, (6) ku uwielbieniu chwalebnej łaski swojej, którą nas obdarzył w Umiłowanym

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: