Odstępstwo Kościoła Zielonoświątkowego

Kościół Zielonoświątkowy w RP zmienił swoje prawo wewnętrzne i od września 2019 kobiety mogą w tym kościele pełnić funkcję pastora. Wiemy, że wszystko współdziała ku dobremu dla tych, którzy Boga miłują. Myślę więc, że nie jest to wcale zła wiadomość dla prawdziwych wierzących, którzy wciąż należą do KZ. To po prostu kolejny, bardzo dobitny znak, że KZ nic z prawdziwym kościołem nie ma wspólnego. Prawdziwi wierzący powinni jak najszybciej opuścić tę organizację i znaleźć jakiś biblijny kościół.

Pewnego razu postanowiłem odwiedzić zbór zielonoświątkowy Mariana Biernackiego. Słyszałem opinie o tym pastorze, że stoi on na straży Słowa Bożego. Przejrzałem literaturę chrześcijańską, która była dostępna w zborze Biernackiego i natknąłem się na magazyn „Chrześcijanin” wydawany przez KZ. Przeczytałem w nim artykuł biskupa Marka Kamińskiego o tym, że kobiety mają prawo być pastorkami. Zbór ten, mimo że nie akceptuje decyzji KZ odnośnie ordynowania kobiet na pastorki, to sprzedaje literaturę, która to popiera.

I to jest kolejny dowód na to, że bezsensem jest należenie do denominacji, a szczególnie do takiej, która w sposób otwarty sprzeciwia się prostej nauce Słowa Bożego. Należenie do takiej denominacji przynosi więcej szkód niż korzyści. Ludzie potrzebują jasnego stanowiska od swoich przywódców co jest dobre a co złe. Jeśli na półkach zborowicze mogą przeczytać artykuły antybiblijne, to powoduje to totalny mętlik w głowie. O wiele lepiej być niezależnym zborem i bardziej efektywnie protestować przeciwko złu, które dzieje się w tzw. kościołach chrześcijańskich.

Biernacki wyraźnie opowiada się za biblijnym, męskim modelem przywódctwa w kościele: https://dzisiajwswietlebiblii.blogspot.com/2018/09/czy-mam-juz-przestac-sie-dziwic.html?fbclid=IwAR2c8m3PD8V6BRQZmZvGNZMj3WYMgFEKOU37ew-pTC21k1RkQMKhKkrh6PQ

Teraz pozostaje tylko nazwać rzeczy po imieniu, odstępców nazwać odstępcami i iść dalej. Nie można wchodzić w układy z przestępcami duchowymi. Niech mają swój kościół i niech ordynują na pastorów kobiety, a później osoby LGBT (jak to się już dzieje za granicą). My, którzy należymy do Pana, nie miejmy z tym nic wspólnego.

2 Komentarze

  1. Bonevi said,

    2 listopada, 2019 @ 8:17 am

    Witam drodzy moi, a jakie zbory w Polsce, brat poleca? Nie jestem członkiem żadnego kościoła – jakiego dokonać wyboru? Czy może lepiej jest pozostać bez denominacji?

  2. purytanin said,

    14 listopada, 2019 @ 11:16 am

    Polecam zbór Pojednanie w Grodzisku Mazowieckim, Biblijny Kościół Baptystyczny w Aninie, oraz Kościół Chrześcijański w Krakowie. Są to zbory pozadenominacyjne.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: