“Nowe Czasy” według Tomasza Żółtko

W dzieciństwie oglądałem serial MacGyver. Był to majsterkowicz, który potrafił wykonać praktycznie wszystkie przyrządy za pomocą swojego scyzoryka. Pewnego razu płynąc statkiem ktoś dopuścił się morderstwa na pokładzie. MacGyver wykonał prowizoryczny wykrywacz kłamstw, aby znaleźć mordercę. Morderca chciał uniknąć testu i wpadł na pomysł, aby zakpić z myśli, że to on jest głównym podejrzanym. Powiedział on: „A może to ja jestem tym mordercą? Może powinniśmy zbadać mnie jako pierwszego podejrzanego?” W ten sposób morderca chciał wykiwać MacGyvera – przecież prawdziwy morderca nigdy nie zgłosiłby się na ochotnika do pomiaru, prawda? McGuyver był jednak sprytniejszy i nie dał się nabrać na tę sztuczkę i nalegał, aby ten człowiek przystąpił do badania – wynik był oczywiście pozytywny.

Tę samą metodę przyjął również znany śpiewak z kręgów ewangelicznych, teolog i propagator jedności z Rzymem Tomasz Żółtko. Śpiewa on o oskarżeniach antyekumenistów i zamiast zgodzić się z biblijnym nakazem oddzielenia się od fałszywych braci Żółtko stara się wykpić samą myśl, że ekumeniści mogliby w jakiś sposób dopuszczać się bezprawia. Myśli, że kpiarstwo pomoże mu uniknąć oskarżeń o to, że jest on winny i poprzez ośmieszenie biblijnych wierzących odwróci on uwagę od swojego grzechu ekumenizmu.

Utwór Żółtki: https://www.youtube.com/watch?time_continue=5&v=5q2NoWKPNbI

Żółtko kpi z tego, że duch antychrysta działa pośród działaczy ekumenicznych i w kółko powtarza dialog pomiędzy dwiema stronami debaty:

– Nowe czasy
– Ale stare bałwany!

Żółtko stara się przedstawić katolicyzm jako religię, która przeszła transformację do tego stopnia, że już nie jest ona bałwochwalczym systemem religijnym. Wręcz przeciwnie, jest on otwartym propagatorem ekumenii z Rzymem, a krytyków poczynań ekumenistów nazywa na swoim koncie Facebook jako zacietrzewionych religijnie legalistów i prostaków. Naśmiewa się z antyekumenistów twierdząc, że antyekumeniści tworzą najbardziej ekumeniczną grupę ludzi, bo znajdują ze sobą wspólny język. Tylko, że ekumenia pomiędzy biblijnie wierzącymi jest właśnie tym, o co chodziło Jezusowi. A ekumenia ze zwodzicielami jest grzechem. Żółtko jednak tego nie rozumie, a dlaczego – myślę, że MacArthur ujął do właściwie:

„Nie ważne jak bardzo znanym jesteś liderem ewangelicznym. Mówienie, że rzymscy katolicy i Papież są cudownymi chrześcijanami, nie jest roztropne. To podaje w wątpliwość zdolności rozeznawania takiego lidera. Czasami zastanawiam się czy powodem, dla którego ludzie nie potrafią rozeznawać co jest prawdziwym kościołem, jest to, że nie są jego częścią”.
– John MacArthur
Z kazania: Deliverance: The Neglected Doctrine

W swoim kpiarskim utworze Żółtko postanowił obronić ukłony w stronę Rzymu Marka Kamińskiego i Leszka Mochy. Przy okazji polecam mój artykuł o Leszku Mocha: https://purytanin.wordpress.com/2019/01/26/poczet-heretykow-leszek-mocha/?fbclid=IwAR1qtRDLLrUj_DHEhV1WGFtuWpfonKLX4dOkIKcbgigvO2WiWxWrftRbx9Q

„Nowe czasy”, otwartość na Watykan i wszelkiego rodzaju zwiedzenie nadciągają wielkimi krokami. Poziom zwiedzenia w kościołach jest zatrważający. Musimy powrócić do nauk Jezusa i zwalczać błąd ekumenizmu. Musimy wyrywać ludzi z tego obłędu.

1 komentarz

  1. Ania said,

    1 listopada, 2019 @ 7:54 pm

    Jak to robić kiedy oni nie chcą tego słuchać?


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: