Bicz na narody

Dzisiaj stronie zadałem pytanie: „Czy koronawirus jest sądem na kraje, które zabijają dzieci w łonie matki?”. Oczywiście jest wiele grzechów, za które Pan może pociągnąć do odpowiedzialności całe narody, ale zabijanie najbardziej niewinnych wydaje mi się jedną z najohydniejszych zbrodni, jakiej może dokonać człowiek.
Zobaczmy co na temat epidemii cholery powiedział Charles Spurgeon:
„Z drugiej strony nawet częściej dzieje się tak, że ci, którzy doszukują się wyłącznie naturalnych przyczyn drwią z wierzących, którzy widzą w tej epidemii tajemniczy bicz w Bożej ręce. Oczywiste jest, że największą głupotą byłoby zaniechać odpowiednich środków do zapobiegania chorobie; a kto chce, niech drwi, ale my wierzymy że równie wielką głupotą jest zapominanie o tym, że ręka Pana jest w tym wszystkim”.
Lubimy słuchać i śpiewać o błogosławieństwach, które otrzymaliśmy od Boga. Ale rzadko w kościołach czyta się fragmenty takie jak ten.
(15) Lecz jeżeli nie usłuchasz głosu Pana, Boga twego, i nie będziesz pilnie spełniał wszystkich jego przykazań i ustaw jego, które ja ci dziś nadaję, to przyjdą na cię te wszystkie przekleństwa i dosięgną cię. (16) Przeklęty będziesz w mieście i przeklęty będziesz na polu. (17) Przeklęty będzie twój kosz i twoja dzieża. (18) Przeklęte będzie twoje potomstwo i plony twojej ziemi, i rozpłód twojego bydła, i przychówek twoich trzód. (19) Przeklęte będzie twoje wejście i twoje wyjście. (20) Rzuci Pan na ciebie klątwę, zamieszanie i niepowodzenie w każdym przedsięwzięciu twoich rąk, które podejmiesz, aż będziesz wytępiony i nagle zginiesz z powodu niegodziwości twoich uczynków, przez które mnie opuściłeś. (21) Spuści Pan na ciebie ZARAZĘ, aż wytraci cię z ziemi, do której idziesz, aby ją objąć w posiadanie. Ppw. 28.
Zachęcam do dyskusji, ale przede wszystkim do modlitwy o upamiętanie narodów. Ja mam na sercu Polskę i Filipiny, które tak bardzo pogrążone są w bałwochwalstwie maryjnym. Niech Bóg użyje tego czasu, aby ludzie masowo wołali do Boga o nawrócenie, a może Bóg odwróci zarazę.

1 komentarz

  1. Igor Leszczyński said,

    6 kwietnia, 2020 @ 11:35 am

    Zgadzam się, że epidemia może być Bożym wezwaniem do opamiętania (dla Kościoła i dla świata). Ale czy słusznym jest z punktu widzenia hermeneutyki biblijnej powoływanie się na proroctwo skierowane w konkretnym czasie do Narody Wybranego? jeśli przywołujemy do ogółu ludzkości ostrzeżenie skierowane do Izraela, to powinniśmy przywołać również błogosławieństwa i obietnice dla Izraela dla ogółu ludzkości?


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: