Manifestacja Ducha (Paul Washer)

A oto Ja zsyłam na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż zostaniecie przyobleczeni mocą z wysokości. (Łk 24:49)

Posłuchajcie George’a Smeaton’a, który ma wielkie poważanie wśród tych, którzy czytają purytanów:

Nie może być bardziej szkodliwej, zwodniczej, ani bardziej znieważającej Ducha Świętego teorii, niż twierdzenie, że ponieważ Duch został przelany w Dniu Pięćdziesiątnicy, to kościół nie ma już żadnej potrzeby, ani żadnego upoważnienia na modlenia się o wlanie Ducha Bożego. Jest przeciwnie: im bardziej kościół prosi o Ducha i oczekuje na Jego komunikację, tym więcej Go otrzymuje.

Nie będziemy nieść Ewangelii do całego świata przez mądrość naszego umysłu, ale w mocy Ducha Świętego. Nie obchodzi mnie to jak bardzo dbasz o słownictwo. Pozwól, że cię zapytam: Czy jesteś przyobleczony mocą z wysokości? Zaczęliśmy się tak bać Ducha Świętego, i być może słusznie, ze względu na wszystkie fałszywe doktryny. Ale chcę byście wiedzieli: dawni baptyści – oni nie bali się. Oni wołali by mieć Go więcej. Wołali oni o większą i większą manifestację Boga w ich życiu i w ich służbie. Czyń to, czyń to, a uczynisz dobrze.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: