Adwentyści Dnia Siódmego

48 Komentarzy

 1. Jurek said,

  14 czerwca, 2010 @ 4:48 pm

  Te kolejne fałszywe proroctwa E.White wyglądają jak kolejne poprawki do z gruntu wadliwego programu komputerowego.
  „Co? Program Sabat ver. 1.0 nie działa? Za 9 lat wypuścimy upgrade. Poczekajcie, będzie dobrze. Co? Sabat ver. 2.0 działa inaczej, niż to wynikało z pierwotnych założeń i w dodatku trwale kasuje użytkowników *, a ich pliki mają atrybut „przeklęty”? ** Wypuścimy kolejny Service Pack, który ujednolici sprzeczne założenia poprzednich wersji, ale jeszcze nie teraz, jeszcze nie teraz, jeszcze nie teraz …”

  I kolejna paralela:
  „Co? Konkurencja ma działający program Łaska ver 1.0? I w dodatku jest to freeware? I nigdy nie miał upgradów? To nie może być. Program musi mieć funkcję obsługi sabatu i być licencjonowany przez ADS.”

  * Gal 5,4
  ** Gal 3,10

 2. 7adwent said,

  15 czerwca, 2010 @ 7:11 am

  Jak łatwo jest wyciągać z kontekstu cudze wypowiedzi i zmieniać ich znaczenie. To typowe dla krytyków Adwentyzmu. Wczytaj się uważnie w baptystyczne londyńskie wyznanie wiary, a zobaczysz ze w kwestii Prawa Bożego Baptyści nauczają podobnie jak Adwentyści

 3. makabi said,

  15 czerwca, 2010 @ 7:30 pm

  akurat jest to w 100 proc. prawda. O tego typu faktach wiedzialem zanim film przetlumaczono na jezyk polski.Mowil o tym Roger Coon (adwentysta ) w wykladach „Duch proroctwa”. O niektorych rozstrzygnieciach dotyczacych szabatu w KADS decydowala Ellen White, a scislej mowiac jej wizje anielskie.Film poprawnie to przedstawia. Batesowi zamknieto usta, bo Ellen miala objawienia…
  Coon twierdzi tez , ze Ellen pomylial kolejnosci Wiezy Babel i Potopu…
  Przypomina mi to charyzmatyczne proroctwo w pewnym zborze ” Tak mowi Pan: Jak Noe wyprowadzil Izraelitow z Ziemi Egipskiej…. Sorry , Mojzesz pomylilem sie” :-)
  Ot i proroctwo…

 4. 7adwent said,

  18 czerwca, 2010 @ 6:33 am

  Nieprawda Makabi nie masz zielonego pojęcia na temat kształtowania się doktryny Kościoła Adwentystów . Wszystkie nasze zasady wiary wypływają jedynie z Biblii Rola E. G. White sprowadzała sie zawsze do potwierdzenia tego czy studium idzie we właściwym kierunku. Powtarzasz bzdury naszych adwersarzy. Polecam lekture Ksiazki Wierzyć tak jak Jezus stanowiacej wyklad Adwentystycznych zasad wiary.

 5. 7adwent said,

  18 czerwca, 2010 @ 6:36 am

  Wszystkim czytelnikom powyższego bloga polecam lekturę książki dostępnej w internecie: p.t. Seventh – Day Adwentists Answer Questions on Doctrine.

 6. makabi said,

  18 czerwca, 2010 @ 9:05 am

  dokładnie znam wasze zasady wiary. O anielskich objawieniach dotyczacych doktryny oraz wpadkach Ellen, mowi w swych wykladach kustosz dziel Ellen White -R.Coon. Sciagnij sobie i posluchaj. Jednak on uprawia swoista apologetyke jej dziel w stylu: „Biblia pelna jest pomylek, wiec prace Ellen tez moga byc…”
  Iscie boska metoda…

  Ja polecam ci te ksiazki

  http://ellenwhite.dekalog.pl/przeciw/index.htm

 7. on 7 said,

  19 czerwca, 2010 @ 5:33 am

  Makabi prosze wyjasnij mi w jaki sposób ludzie dostępowali pojednania z Bogiem w czasach Starego Testamentu?

 8. purytanin said,

  19 czerwca, 2010 @ 10:28 am

  W taki sam jak i teraz: przez wiarę w Mesjasza.

 9. makabi said,

  19 czerwca, 2010 @ 12:18 pm

  naprawdę uważasz on7, że ludzie ST otrzymywali usprawiedliwienie dzięki Prawu?
  „19 ​A wiemy, że cokolwiek zakon mówi, mówi do tych, którzy są pod wpływem zakonu, aby wszelkie usta były zamknięte i aby świat cały podlegał sądowi Bożemu.
  20 ​Dlatego z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony przed nim żaden człowiek, gdyż przez zakon jest poznanie grzechu.
  21 ​Ale teraz niezależnie od zakonu objawiona została sprawiedliwość Boża, o której świadczą zakon i prorocy,
  22 ​I to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy,
  23 ​Gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej,”

 10. Jurek said,

  19 czerwca, 2010 @ 12:21 pm

  Ci ludzie dostąpili, lub nie, pojednania w czasie, gdy Jezus po swojej śmierci zwiastował im ewangelię (1P 3,18-19; 4,6). A więc w taki sam sposób, jak i teraz.

 11. adzient said,

  20 czerwca, 2010 @ 7:37 am

  Makabi powiedzial:
  „O niektorych rozstrzygnieciach dotyczacych szabatu w KADS decydowala Ellen White,a scislej mowiac jej wizje ”
  Taka jest funkcja proroka ,a za taką ją uznał KADS.
  Makabi powiedzial:
  „Coon twierdzi tez , ze Ellen pomylial kolejnosci Wiezy Babel i Potopu…”
  Apostoł Łukasz pomylił okoliczności nawrócenia Pawła –
  I co w związku z tym ?

  1.(Dz.9.7) Ludzie, którzy mu towarzyszyli w drodze, oniemieli ze zdumienia, słyszeli bowiem głos, lecz nie widzieli nikogo.”
  2.(Dz.22.9) Towarzysze zaś moi widzieli światło, ale głosu, który do mnie mówił, nie słyszeli.”
  3.(Dz 26, 9 i następne) Towarzysze nic nie słyszeli i nic nie widzieli.

  Podać więcej „pomyłek” apostołów ?

  Czy Apostołowie również byli fałszywi ?
  Jurek napisał :
  „Te kolejne fałszywe proroctwa E.White wyglądają jak kolejne poprawki do z gruntu wadliwego programu komputerowego.”

  Podobne poprawki wprowadzali Apostołowie :
  „A pewni ludzie, którzy przybyli z Judei, nauczali braci: Jeśli nie zostaliście obrzezani według zwyczaju Mojżeszowego, nie możecie być zbawieni.Gdy zaś powstał zatarg i spór niemały między Pawłem i Barnabą a nimi, postanowiono, żeby Paweł i Barnaba oraz kilku innych spośród nich udało się w sprawie tego sporu do apostołów i starszych do Jerozolimy.Zgromadzili się więc apostołowie i starsi, aby tę sprawę rozważyć. ..Dlatego sądzę, że nie należy czynić trudności tym spośród pogan, którzy nawracają się do Boga, (20) ale polecić im, żeby się wstrzymywali od rzeczy splugawionych przez bałwany, od nierządu, od tego, co zadławione, i od krwi. (21) Mojżesz bowiem od dawien dawna ma po miastach takich, którzy go opowiadają, gdyż czyta się go w synagogach w każdy sabat. (22) Wówczas postanowili apostołowie i starsi razem z całym zborem posłać do Antiochii wraz z Pawłem i Barnabą wybranych spośród siebie mężów: Judę, zwanego Barsabaszem, i Sylasa, zajmujących wśród braci przodujące stanowisko, (23) dając im do ręki następujące pismo: Apostołowie i starsi, bracia braciom, pochodzącym z pogan w Antiochii i w Syrii, i w Cylicji, przesyłają pozdrowienie. (24) Ponieważ usłyszeliśmy, że niektórzy spośród nas zaniepokoili was naukami i wzburzyli dusze wasze, bez naszego upoważnienia, (25) postanowiliśmy jednomyślnie posłać do was wybranych mężów wraz z umiłowanymi naszymi Barnabą i Pawłem, (26) ludźmi, którzy oddali życie swoje dla imienia Pana naszego, Jezusa Chrystusa. (27) Wysłaliśmy tedy Judę i Sylasa, którzy wam to samo ustnie powiedzą. (28) Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, by nie nakładać na was żadnego innego ciężaru oprócz następujących rzeczy niezbędnych:
  (29) Wstrzymywać się od mięsa ofiarowanego bałwanom, od krwi, od tego, co zadławione, i od nierządu; jeśli się tych rzeczy wystrzegać będziecie, dobrze uczynicie. Bywajcie zdrowi. (30) A gdy wysłańcy przyszli do Antiochii, zgromadzili zbór i oddali list. (31) A gdy go przeczytali, uradowali się jego zachęcającą treścią. (32) Juda zaś i Sylas, którzy sami byli prorokami, licznymi kazaniami napominali i umacniali braci”
  DzAp 15
  Ciekawe jest to ,że mieli oni swoich Apostołów i proroków .Jednak wysłali przedstawicieli z pytaniem o zasady wiary do innych Apostołów.

  Czyżby Apostołowie wprowadzali „kolejne poprawki do z gruntu wadliwego programu komputerowego” ?
  DzAp 10,34:
  „Piotr zaś otworzył usta i rzekł: Teraz pojmuję naprawdę, że Bóg nie ma względu na osobę, ”

  Piotr WERYFIKOWAŁ SWÓJ PROGRAM ?

  Zrozumienie właściwych nauk Pisma zawsze przychodziło z czasem:
  „Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie. „Dan 12,4

 12. makabi said,

  20 czerwca, 2010 @ 11:36 am

  adzient

  ” Taka jest funkcja proroka ,a za taką ją uznał KADS. ”

  wybacz, ale ja nie widze takiej funkcji proroka w NT. Wiara apostolska została przekazana ” raz na zawsze „. Prorok „doktyrnalny” jest prorokiem fałszywym.
  Przypominam, ze Ellen wprowadziła szereg doktryn nieznanych wczesniej
  -rok 1844
  -koniecznosc swiecenia szabatu dla chrzescijan
  -szabat jako pieczec Boza a niedziela jako znamie Bestii
  -szatan uwieziony na Ziemi podczas Millenium
  -sąd śledczy
  http://ellenwhite.dekalog.pl/przeciw/list.htm

  Co do Pawła pod Damaszkiem to wiem, że są lingwistyczne wyjaśnienia rzekomych niescisłosci.
  A tak nawiasem mowiac, jaki duch stoi za degradowaniem Biblii, aby obronic XIX-wiecznego uzurpatora? Oczywiście anty-chrystusowy.
  Ten to duch odwraca uwagę wierzących od Chrystusa i skupia ja na szabacie i kotlecikach sojowych :-)

  Adzient

  „Piotr WERYFIKOWAŁ SWÓJ PROGRAM ?”

  nie porownuj Ellen do apostołów. Nawet katolicy mają trzeźwiejsze spojrzenie.Nikt nie chołubi Faustyny Kowalskiej a niektóre objawienia są odrzucane (Oława, Miediugorie).Poza tym katolik NIE MA OBOWIĄZKU wierzyć w objawienia prywatne (np Fatime,Lourdes).
  Pod tym wzgledem katolicyzm ma więcej ” systemów naprawczych” niż adwentyzm.

 13. on 7 said,

  21 czerwca, 2010 @ 5:37 am

  1. Apostołowie do zesłania Ducha Świętego mieli problem z tym w jakim celu przyszedł Jezus Chrystus.
  2.Apostołowie uważali, że Chrystus przyjdzie za ich życia.
  3. Apostołowie na początku uważali, że ewangelia ma być kierowana tylko do Żydów, dopiero po ukamienowaniu Szczepana poszli z ewangelią do pogan.

 14. on 7 said,

  21 czerwca, 2010 @ 5:40 am

  Nikt z tego powodu nie nazywał ich fałszywi nauczycielami. Poza tym makabi twoje opinie na temat adwentyzmu i twoje zrozumienie Biblii znaczą dla mnie tyle co zeszłoroczny śnieg. Powtarzasz bzdury Puritana i Jurka, które maja tylko pozory tego , że są naukami biblijnymi.

 15. on 7 said,

  21 czerwca, 2010 @ 5:44 am

  Makabi ja nie uważam, że ludzie ST uzyskiwali zbawienie dzięki posłuszeństwu Prawu to Ty tak uważasz oraz Puritan i Jurek. Tymczasem Makabi nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie tylko stek oszczerstw i kłamstw skierowanych przeciw Kościołowi Adwentystów. To typowe dla Autorów tego blogu.

 16. on 7 said,

  21 czerwca, 2010 @ 6:01 am

  Makabi Kłamiesz!

  1.rok 1844 nie wprowadziła E.G. White tylko baptysta Wiliam Miller, do podobnych wniosków dochodziło wielu szczerych chrzećcijan w Jego czasach w rożnych częściach świata, wśród nich byli również Baptyści . To są fakty historyczne. Masz szczątkowe i nie pełne dane musisz się douczyć.

  2. Jeśli Sobota nie jest znakiem widzialnym znakiem pieczęci Bożej jako rezultat działania Ducha Świętego w życiu wierzących prowadzącym do posłuszeństwa i lojalności wobec Boga Stworzyciela i Zbawiciela . To co nią jest?

  3. Wielu protestantów uważa, ze znamieniem bestii będzie elektroniczny chip gdzie o tym mowa w Biblii???
  Niedziela jest znakiem Autorytetu papiestwa narzuconym całemu światu, do którego bardziej lub mniej bezpośrednio on sie przychyla np. nazywając je najwyższym autorytetem moralnym świata. Pośrednio robią to również protestanci , którzy świeca niedziele jako dzień odpoczynku.

  4. Jeśli Adwentystyczny wykład proroctw Daniela i Apokalipsy jest fałszywy to prosze podac mi rzeczywiste „prawdziwe”znaczenie proroctwa dotyczacego 2300 Wieczorów i poranków. Czym jest znamię bestii i pieczęć Boża.

  A to jest oficjlne stanowisko Kościoła Adwentystów w kwestii roli i miejsca Pism E. G. White. nie ma tu nic z twierdzeń, które Ty Makabi podajesz w swoich zarzutach to twoje kolejne kłamstwo!

  #

  Autorytet Ellen G. White można porównać do autorytetu proroków pozakanonicznych. Natchnione przesłania, które otrzymała dla Kościoła, nie są dodatkiem do kanonu biblijnego. Jej pisma nie są drugą Biblią ani nie posiadają takiego samego autorytetu jak Pismo Święte. W końcu to Biblia i tylko Biblia jest naszym ostatecznym autorytetem.
  Żródło: Kwartalnik Lekcje Biblijne 1/2009 s.66.

  W 1982 roku zarząd Generalnej Konferencji Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego przygotował oświadczenie na temat związku Biblii i pism Ellen G. White. Czytamy w nim między innymi:

  „Potwierdzenia:

  1. Wierzymy, że Pismo Święte jest objawionym przez Pana Słowem Bożym i jest natchnione przez Ducha Świętego.

  2. Wierzymy, że kanon Pisma Świętego składa się z sześćdziesięciu sześciu ksiąg Starego i Nowego Testamentu.

  3. Wierzymy, że Pismo Święte jest podstawą wiary i ostatecznym autorytetem we wszystkich sprawach dotyczących doktryny i praktyki religijnej.

  4. Wierzymy, że Pismo Święte jest słowem Bożym wyrażonym ludzkim językiem.

  5. Wierzymy, że Pismo Święte uczy, iż dar proroctwa będzie się przejawiał w Kościele chrześcijańskim po okresie apostolskim.

  6. Wierzymy, że służba i pisma Ellen G. White były przejawem daru proroctwa.

  7. Wierzymy, że Ellen G. White była natchniona przez Ducha Świętego, a jej pisma, jako owoc tego natchnienia, są aktualne i autorytatywne zwłaszcza dla adwentystów dnia siódmego.

  8. Wierzymy, że jednym z celów pism Ellen G. White jest kierowanie ku zrozumieniu nauk Pisma Świętego i stosowaniu tych nauk z proroczą pilnością w życiu duchowym i moralnym.

  9. Wierzymy, że akceptacja proroczego daru Ellen G. White jest ważna dla rozwoju i jedności Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego.

  10. Wierzymy, że korzystanie przez Ellen G. White ze źródeł literackich i pomocy sekretarzy znajduje odzwierciedlenie w niektórych księgach biblijnych.

  Zaprzeczenia:

  1. Nie wierzymy, że jakość czy stopień natchnienia pism Ellen G. White jest różny od jakości czy stopnia natchnienia ksiąg biblijnych.

  2. Nie wierzymy, że pisma Ellen G. White są dodatkiem do kanonu Pisma Świętego.

  3. Nie wierzymy, że pisma Ellen G. White pełnią rolę podstawy i ostatecznego autorytetu wiary chrześcijańskiej na równi z Pismem Świętym.

  4. Nie wierzymy, że pisma Ellen G. White mogą być stosowane jako podstawa zasad wiary.

  5. Nie wierzymy, że studiowanie pism Ellen G. White może zastąpić studiowanie Pisma Świętego.

  6. Nie wierzymy, że Pismo Święte można zrozumieć jedynie dzięki pismom Ellen G. White.

  7. Nie wierzymy, że pisma Ellen G. White wyczerpująco wyjaśniają znaczenie Pisma Świętego.

  8. Nie wierzymy, że pisma Ellen G. White są niezbędne dla zwiastowania prawd Pisma Świętego w społeczeństwie.

  9. Nie wierzymy, że pisma Ellen G. White są jedynie wytworem chrześcijańskiej pobożności.

  10. Nie wierzymy, że korzystanie przez Ellen G. White ze źródeł literackich i pomocy sekretarzy neguje natchnienie jej pism”.

  Następnie wyciągnięto wniosek, iż właściwe zrozumienie natchnienia i autorytetu pism Ellen G. White pozwala uniknąć dwóch skrajności:

  1. Traktowania tych pism jako mających statut kanoniczny — równy Biblii.

  2. Stawiania ich na równi z inną literaturą chrześcijańską.
  #
  7adwent powiedział

 17. on 7 said,

  21 czerwca, 2010 @ 6:13 am

  Makabi Twoja wiara na temat stanu umarłych oparta jest na nauce o nieśmiertelnej duszy (jest to jedna z nauk pogańskich zaadoptowana przez współczesny kościłł, podobnie zresztą jak niedziela pogański dzień słońca niezwyciężonego). Proszę podaj mi jeden werset biblijny, który jasno i wyraźnie mówi, że człowiek posiada nieśmiertelną duszę?

 18. purytanin said,

  21 czerwca, 2010 @ 4:12 pm

  Makabi ja nie uważam, że ludzie ST uzyskiwali zbawienie dzięki posłuszeństwu Prawu to Ty tak uważasz oraz Puritan i Jurek.

  On 7, proszę cię o nie wypisywanie kłamstw, bo zachowujesz się jak troll internetowy.

 19. adzient said,

  21 czerwca, 2010 @ 4:13 pm

  Makabi napisał :
  „wybacz, ale ja nie widze takiej funkcji proroka w NT. Wiara apostolska została przekazana ” raz na zawsze „

  Ty nie widzisz takiej funkcji ,a inni ją widzą.

  -Bóg poprzez Piotra weryfikował „stare” dogmaty wiary :
  „poczuł głód i chciał jeść; gdy zaś oni przyrządzali posiłek, przyszło nań zachwycenie (11) i ujrzał otwarte niebo i zstępujący jakiś przedmiot, jakby wielkie lniane płótno, opuszczane za cztery rogi ku ziemi; (12) były w nim wszelkiego rodzaju czworonogi i płazy ziemi, i ptactwo niebieskie. (13) I odezwał się do niego głos: Wstań, Piotrze, zabijaj i jedz! (14) Piotr zaś rzekł: Przenigdy, Panie, bo jeszcze nigdy nie jadłem nic skalanego i nieczystego. (15) A głos znowu po raz wtóry do niego: Co Bóg oczyścił, ty nie miej za skalane .”DzAp 10
  Jak widzisz nastąpiła tu ZMIANA DOKTRYNALNA ,A PAWEŁ ZOSTAŁ PROTOPLASTĄ TEJŻE. Paweł miał wizję na podstawie której ZMIENIONO DOGMAT WIARY.

  Przed tą Piotrową wizją jasne było ,że EWANGELIA BYŁA DANA ŻYDOM.
  Tu Piotr powiada :” Piotr zaś otworzył usta i rzekł: Teraz pojmuję naprawdę, że Bóg nie ma względu na osobę, (35) lecz w każdym narodzie miły mu jest ten, kto się go boi i sprawiedliwie postępuje.”
  Odtąd niektórzy Apostołowie idą z ewangelia do pogan „I usłyszeli apostołowie i bracia, którzy mieszkali w Judei, że i poganie przyjęli Słowo Boże”11,1
  Wykład wizji Piotra oraz okoliczności potwierdzenia tych słów przez Pana wzbudził nawet pewne poruszenie „I zdumieli się wierni pochodzenia żydowskiego, którzy z Piotrem przyszli, że i na pogan został wylany dar Ducha Świętego”
  Tam po raz pierwszy ochrzczono pogan –DzAp 10,47-48
  Niektórym nieobeznanym ZE ZMIANĄ DOKTRYNALNĄ z początku nie podobało to się „Kiedy zaś Piotr przybył do Jerozolimy, stawiali mu zarzuty rodowici Żydzi, mówiąc: Poszedłeś do mężów nieobrzezanych i jadłeś z nimi.”11,2-3
  Dalej Piotr opowiedział im WIZJĘ NA PODSTAWIE KTÓREJ DOKONANO KOREKTY DOKTRYNALNEJ.
  Wreszcie słuchacze zrozumieli to :” Jeżeli więc Bóg dał im ten sam dar, co i nam, którzy uwierzyliśmy w Pana Jezusa Chrystusa, to jakże ja mogłem przeszkodzić Bogu? A gdy to usłyszeli, uspokoili się i wielbili Boga, mówiąc: Tak więc i poganom dał Bóg upamiętanie ku żywotowi.”11,17-18
  Przedtem ewangelia nie była oficjalnie głoszona poganom. Od tego czasu zaczęto mówić o zbawieniu poganom.
  „Wierzymy przecież, że zbawieni będziemy przez łaskę Pana Jezusa, tak samo jak i oni.”15,11
  JEST TO ZMIANA DOKTRYNALNA ZAPOCZATKOWANA WIZJĄ APOSTOŁA.

  Przykład drugi DzAp 15 :
  „A pewni ludzie, którzy przybyli z Judei, nauczali braci: Jeśli nie zostaliście obrzezani według zwyczaju Mojżeszowego, nie możecie być zbawieni.”w1.5
  Prawo nakazywało obrzezanie. Znaleźli się pewni ludzie ,którzy SŁUSZNIE nakazywali poganom obrzezać się. Wynikało to z prawa.
  Był to problem nawet dla Apostołów .Obrzezywać, czy nie ?
  „Gdy zaś powstał zatarg i spór niemały między Pawłem i Barnabą a nimi, postanowiono, żeby Paweł i Barnaba oraz kilku innych spośród nich udało się w sprawie tego sporu do apostołów i starszych do Jerozolimy.”w.2
  Wysłano przedstawicieli do Jerozolimy z pytaniem o pogan.
  „Zgromadzili się więc apostołowie i starsi, aby tę sprawę rozważyć. (7) A gdy to już długo rozpatrywano, wstał Piotr i rzekł do nich: Mężowie bracia, wy wiecie, że Bóg już dawno spośród was mnie wybrał, aby poganie przez usta moje usłyszeli słowa Ewangelii i uwierzyli. (8) Bóg też, który zna serca, przyznał się do nich, dając im Ducha Świętego jak i nam, (9) i nie uczynił żadnej różnicy między nami a nimi, oczyściwszy przez wiarę ich serca. (10) Przeto teraz, dlaczego wyzywacie Boga, wkładając na kark uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my nie mogliśmy unieść? (11) Wierzymy przecież, że zbawieni będziemy przez łaskę Pana Jezusa, tak samo jak i oni. (12) I umilkło całe zgromadzenie, i słuchali Barnaby i Pawła, gdy opowiadali, jakie to znaki i cuda uczynił przez nich Bóg między poganami.”
  Jak widzisz prawo nakazywało obrzezywać. Tu nastąpiła zmiana ZASAD WIARY.
  Mimo to ,że odtąd nie nakazywano poganom obrzezywania część praw pozostawiono :
  „Dlatego sądzę, że nie należy czynić trudności tym spośród pogan, którzy nawracają się do Boga, ale polecić im, żeby się wstrzymywali od rzeczy splugawionych przez bałwany, od nierządu, od tego, co zadławione, i od krwi…. Wstrzymywać się od mięsa ofiarowanego bałwanom, od krwi, od tego, co zadławione, i od nierządu; jeśli się tych rzeczy wystrzegać będziecie, dobrze uczynicie.”w.19-20.29
  Delegacja wróciła do Antiochii . „A gdy wysłańcy przyszli do Antiochii, zgromadzili zbór i oddali list. (31) A gdy go przeczytali, uradowali się jego zachęcającą treścią.”w.30-31
  Problem został zażegnany. Zwróć uwagę na treść przesłania :
  „Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, by nie nakładać na was żadnego innego ciężaru oprócz następujących rzeczy niezbędnych:”w.28
  „Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my”. Dokonano zmiany doktrynalnej .Kto dokonał ? –Duch i Apostołowie.
  „„Obrzezanie nie ma żadnego znaczenia i nieobrzezanie nie ma żadnego znaczenia, ale tylko przestrzeganie przykazań Bożych”1Kor 7,18-19” – zmiana doktrynalna

  Kolejna trzecia rzecz :
  Przepisy prawa Żydowskiego (takie tylko obowiązywało) zostały USUNIĘTE :
  „A przeto poprzednie przykazanie zostaje usunięte z powodu jego słabości i nieużyteczności,”Hebr7,18
  Zniósł przykazania ceremonialne.
  „Oto przychodzę, aby wypełnić wolę twoją. Znosi więc pierwsze, aby ustanowić drugie”Hebr10,9
  WIDZISZ TU ZMIANĘ DOKTRYNALNĄ ?
  Były przepisy – zostały usunięte
  Były dogmaty – zostały usunięte
  Jak widzisz nauczanie Kościoła jest W PEWNYM SENSIE WERYFIKOWANE PRZEZ PISMO.

 20. adzient said,

  21 czerwca, 2010 @ 4:29 pm

  Makabi napisał :
  „. Przypominam, ze Ellen wprowadziła szereg doktryn nieznanych wczesniej
  -rok 1844”
  Jak widzisz Paweł również .Wynika z tego ,ze nie jest to rzecz dziwna.

  Makabi napisał :
  „-koniecznosc swiecenia szabatu dla chrzescijan”
  I Ty nazywasz to WPROWADZENIEM NOWYCH ZASAD DOKTRYNALNYCH ???
  Przykazania zostały dane już na początku formowania się ludu Bożego.
  Więc nie pisz mi ,że jest to zmiana doktrynalna .Skoro Bóg dał Dekalog i nigdy go nie odwołał (Mt 5,17) jasne jest ,że obowiązuje nadal. PRZYKAZANIE CZWARTE NIE JEST TU WYJĄTKIEM SKORO ZAWIERA SIEW DZIESIĘCIU POZOSTAŁYCH.
  Pismo mówi ,że CHRZEŚCIJANIE PRZESTRZEGALI PRAWO BOŻE .W jego treści było przykazanie czwarte. Te przestrzegał
  -Apostoł Paweł (Rz 7,25;DzAp 17,2)
  -Piotr (2 Pio 3,2)
  „List ten, umiłowani, jest już drugim listem, który do was piszę, a w nich chcę przez przypominanie utrzymać w czujności prawe umysły wasze, (2) abyście pamiętali na słowa, jakie poprzednio wypowiedzieli święci prorocy, i na przykazanie Pana i Zbawiciela, podane przez apostołów waszych.”

  Makabi napisał :
  „. Przypominam, ze Ellen wprowadziła szereg doktryn nieznanych wczesniej
  -rok 1844”
  Proroctwo o oczyszczeniu świątyni jest opisane w Dan 8 i 9
  A o tej księdze napisano :
  „Ale ty, Danielu, zamknij te słowa i zapieczętuj księgę aż do czasu ostatecznego! Wielu będzie to badać i wzrośnie poznanie.” Dan 12,4
  Więc ,jak widzisz ,POZNANIE WZROŚNIE DOPIERO W CZASCH KOŃCA.
  No i wzrosło .Adwentyści je znają.
  Na potrzebę studiowania księgi Daniela w czasach końca wskazał Jezus :
  „Gdy więc ujrzycie na miejscu świętym ohydę spustoszenia, którą przepowiedział prorok Daniel – kto czyta, niech uważa …” Mt24,15

  Makabi napisał :
  „-szabat jako pieczec Boza a niedziela jako znamie Bestii
  -szatan uwieziony na Ziemi podczas Millenium”
  Te rzeczy wynikają z Apokalipsy ,KTÓRA WYPEŁNIA SIĘNA NASZYCH OCZACH.
  Więc Apostołowie nie mogli jej rozumieć.
  „Błogosławiony ten, który czyta, i ci, którzy słuchają słów proroctwa i zachowują to, co w nim jest napisane; CZAS BOWIEM JEST BLISKI.”Ap 1,3
  Skoro był bliski , TO JESZCZE NIE NADSZEDŁ. Więc Jan nie rozumiał tego ,co głosił.
  My możemy zrozumieć ponieważ pewne znaki wypełniły się już i mamy większe zrozumienie.

 21. adzient said,

  21 czerwca, 2010 @ 4:42 pm

  Makabi napisał :
  „A tak nawiasem mowiac, jaki duch stoi za degradowaniem Biblii, aby obronic XIX-wiecznego uzurpatora? Oczywiście anty-chrystusowy.
  Ten to duch odwraca uwagę wierzących od Chrystusa i skupia ja na szabacie i kotlecikach sojowych „
  A jaki to duch pozwala na krytykęz takim impetem Kościół Adwentystów i tylko ,akurat, ten ?
  Nikt tu nie krytykuje Biblii.
  Pokazano Ci tylko pewne mechanizmy kierujące autorami ,którzy spisywali słowo Boże , a które to mechanizmy nie są Ci znane z uwagi na małe doświadczenie z Pismem Świętym..
  Przy spisywaniu Pisma WAŻNE JEST GŁÓWNE PZRESŁANIE A NIE SZCZEGÓŁY.
  Pismo nie jest ani precyzyjnym podręcznikiem do historii ,ani encyklopedią.
  Ma przekazać w sposób prosty zasady wiary i ukazać drogę do zbawienia.
  Autorzy CZĘSTO SOBIE ZAPRZECZALI. I jest to fakt ogólnie znany. Nie odkryłem niczego nowego. Powiem więcej NAWZAJEM CZYTALI SWOJE RELACJE WIDZĄC DROBNE RÓŻNICE. Nikt tego nie weryfikował .Dlaczego ? BO NIE JEST TO ISTOTNE.
  Nie ma znaczenia ,czy koledzy Pawła Widzieli światłość czy nie. Ważne jest to ,że Paweł sie nawrócił.
  Prorok Boży spisuje to ,co widzi DOBIERAJAC WŁASNE SŁOWA. NIE JEST AUTOMATEM ,KTÓREGO TYLKO BÓG WYKORZYSTUJE.
  Ważne jest przesłanie Boże. Dlatego ukazałem Ci sprzeczności , a są ich dziesiątki więc nie mów mi o lingwistyce.

 22. adzient said,

  21 czerwca, 2010 @ 4:51 pm

  Makabi napisał :
  „nie porownuj Ellen do apostołów.”
  Czy Ty wiesz w ogóle co to jest dar prorczy ???
  Prorokiem był Paweł – 2Kor 12,7
  Poniżej wskazana jest potrzeba posiadania proroka”
  „Zaiste, nie czyni Wszechmogący Pan nic, jeżeli nie objawił swojego planu swoim sługom, prorokom.” Am 3,7
  Bóg dał obietnicę przemawiania przez proroków w czasach ostatecznych :
  „A potem wyleję mojego Ducha na wszelkie ciało, i wasi synowie i wasze córki prorokować będą, wasi starcy będą śnili, a wasi młodzieńcy będą mieli widzenia. Także na sługi i służebnice wyleję w owych dniach mojego Ducha. I ukażę znaki na niebie i na ziemi, krew, ogień i słupy dymu. Słońce przemieni się w ciemność, a księżyc w krew, zanim przyjdzie ów wielki, straszny dzień Pana.” Joel 3,1-4

  Bóg dał dary duchowa. Wśród nich dar prorokowania.
  „I On ustanowił jednych apostołami, drugich prorokami, innych ewangelistami, a innych pasterzami i nauczycielami, „Ef4,11
  W jakim celu ?
  „ aby przygotować świętych do dzieła posługiwania, do budowania ciała Chrystusowego”4,12
  Do kiedy ten dar miał istnieć :
  „aż dojdziemy wszyscy do jedności wiary i poznania Syna Bożego, do męskiej doskonałości, i dorośniemy do wymiarów pełni Chrystusowej,”w.13

  Czy dar ten jest ważny ?:
  „abyśmy już nie byli dziećmi, miotanymi i unoszonymi lada wiatrem nauki przez oszustwo ludzkie i przez podstęp, prowadzący na bezdroża błędu,”w.14
  Jak widzisz istnieje potrzeba posiadania w Kościele proroka Bożego.
  Takiego proroka ma Kościół Adwentystów .
  Jako jedyny realizuje słowa Jana odnoszące się do czasów końca :
  „I zawrzał smok gniewem na niewiastę, i odszedł, aby podjąć walkę z resztą jej potomstwa, które strzeże przykazań Bożych i trwa przy świadectwie o Jezusie.” Ap 12,17
  A co jest świadectwem o Jezusie ?
  „A świadectwem Jezusa jest duch proroctwa.”Ap 19,10

  Jak widzisz Kościół czasów końca :
  – posiada proroka
  -zachowuje przykazania włącznie z przykazaniem nakazującym święcić sobotę.

 23. adzient said,

  21 czerwca, 2010 @ 4:56 pm

  Jeszcze jedna ciekawa rzecz.
  Makabi jednocześnie mówi ,ze wiara została raz dana świętym i nie przyjmuje żadnej możliwości jej zmiany jednocześnie zarzucając ,że pierwsi chrześcijanie nie święcili soboty (chociaż święcili).

  Więc co zmienili prawo Boże ?
  Skoro sobota została dana ludowi Bożemu (Żydom),a zgodnie z tym ,co mówi N.T. poganie zostali PRZYGARNIĘCI DO KOŚCIOŁA IZRAELSKIEGO (Jan 10 -inne owce;Ef 2), to według Ciebie zmienili zasady wiary ?
  Zastanów się .

 24. adzient said,

  21 czerwca, 2010 @ 5:05 pm

  Napisałeś mi ,że wiara raz została dana .

  DAR PROROCZY JEST POTRZEBNY DO WERYFIKACJI ZASAD WIARY :

  „aż dojdziemy wszyscy do jedności wiary i poznania Syna Bożego, do męskiej doskonałości, i dorośniemy do wymiarów pełni Chrystusowej,”EF 4,13

 25. makabi said,

  21 czerwca, 2010 @ 9:01 pm

  50 postów o niczym – próba zakrakania dyskusji wokól filmu. W wolnej chwili odpowiem na te „argumenty”. Rozumiem wasz zapał w obronie czegoś, co nie jest do obronienia, a co daje pozytywnego kopa.Bo czy nie jest piekna rzeczą fakt, iz jest się cząstka kosciola ostatkow? Albo, ze Bog zlecil misje prorokowi w dniach ostatnich? To takie bycie na „duchowym haju”. Sam kiedys taki bylem, gdy wierzylem w nauki „ultracharyzmatyczne”. W rzeczywistosci nauki adwentyzmu i charyzmatyzmu nie sa skoncentrowane na Chrystusie. Zawsze to Chrystus i tradycja, Chrystus i szabat, Chrystus i zabawa w biblijna kabale, Chrystus i uzdrowienia itd itd.
  Naprawde dziekuje Puritanowi za tego bloga, w ktorym prezentuje kazania skoncentrowane na Jezusie i jego wystarczalnej ofierze, bez pseudognostyckich nauk dla wtajemniczonych, zafascynowanych zabawa w biblijna matematyke…
  Reszta wkrotce.

 26. On gość said,

  22 czerwca, 2010 @ 6:49 am

  makabi podaj mi te Twoja „biblijną” wykładnie Proroctw daniela rozdział 7 i 8. Boisz sie nawet slowem wspomniec na temat tych proroctw podobnie jak Puritan to jest własnie Wasza chrześcijańska ignorancja

 27. makabi said,

  22 czerwca, 2010 @ 3:50 pm

  spokojnie teraz nie mam za duzo czasu.Eschatologie adwentyzmu znam. Generalnie to pomieszanie alegorii (bo przeciez teksty ST sa do Izraela) z wizjami Ellen White, szatany na pustej Ziemi, pomieszanie millenijnej Jerozolimy z Niebianska, starej ziemi z nowa itd. Sekciarkie wykladnie a`la swiadkowie Jehowy.

 28. adzient said,

  23 czerwca, 2010 @ 3:42 pm

  Makabi powiedział :
  „Rozumiem wasz zapał w obronie czegoś, co nie jest do obronienia”
  I to jest oczywiście Twoja odpowiedź na przykłady z Pisma.
  Żałosne kolego.

  Makabi powiedział :
  „Sekciarkie wykladnie a`la swiadkowie Jehowy.”
  Dlatego właśnie muszę odwoływać Twoje bezpodstawne oskarżenia ,a Ty zarzucasz mi ,że piszę na 50 forach.
  Piszę wszędzie tam ,gdzie Ty OKŁAMUJESZ INNYCH CHRZEŚCIJAN. Tak ,bo inaczej nie można nazwać fanatycznej nienawiści jaką żywisz do Adwentystów .

  Makabi powiedział :
  „Eschatologie adwentyzmu znam.”
  Wydaje Ci się ,że je znasz.
  NIE MASZ O NICH POJĘCIA.
  Dałeś o tym dowód na innych forach.
  Np:
  http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=3768
  http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=3767
  http://biblia.webd.pl/forum/viewtopic.php?t=2767&postdays=0&postorder=asc&start=172

  Makabi powiedział :
  „W rzeczywistosci nauki adwentyzmu i charyzmatyzmu nie sa skoncentrowane na Chrystusie. Zawsze to Chrystus i tradycja, Chrystus i szabat, Chrystus i zabawa w biblijna kabale, Chrystus i uzdrowienia itd itd”
  Skąd Ty możesz znać nauki Adwentyzmu.
  Na jednym z forów ,których uczestniczysz , stwierdziłem ,ŻE TYLKO ADWENTYŚCI ZNAJĄ NAUKĘ O ZBAWIENIU POPRZEZ WIARĘ przez to realizując naukę Marcina Lutra. Dałem na to dowody.
  Luter próbował określić RÓWNOWAGĘ POMIĘDZY WIARĄ ,A UCZYNKAMI.
  Aby to osiągnąć należy WIEDZIEĆ DO CZEGO W OGÓLE SŁUŻY PRAWO.
  Ty najwyraźniej tego nie wiesz popadając w skrajność ,co jest również udziałem innych protestantów.
  To ,że Adwentyści mówią o prawie nie znaczy ,że są pod prawem ,a ich nauki nie są Chrystocentryczne.
  Mówią o prawie BO TAK NAKAZUJE POSELSTWO TRÓJANIELSKIE z Ap 14.
  Ty byś chciał tylko mówić o wierze i mieć możliwość łamania prawa ,a tak się nie da.

  Makabi powiedział :
  „szatany na pustej Ziemi, pomieszanie millenijnej Jerozolimy z Niebianska, starej ziemi z nowa”
  Podałem Ci tekst z Izajasza 14
  Ty dalej pleciesz Swoje.

 29. On gość said,

  24 czerwca, 2010 @ 5:57 am

  Biblia mowi, że Chrystus kiedy Powtórnie powróci to powroci ku zbawieniu Tych ktorzy go oczekuja, a nie po to by w czasie Millenium Zydzi przyjeli ewangelię to jest sztańska nauka o drugiejszansie ktorej nauczaja Świadkowie Jehowy i ewangeliczne kościoły.

  Ponadto w waszej eschatologii jest element zbawienia przez uczynki po po pochwyceniu kosciola ci ktorzy pozostali moga byc zbawieni poprzez smierc z powodu nie przyjecia znamienia bestii jest to ewidentne zbawienie z uczynkow.

 30. jon said,

  26 czerwca, 2010 @ 10:48 am

  odnośnie Adzient powiedział Jakoby adwentyści mieli proroka. Proroków Bóg wzbudza by przekazywali żywe słowo i działają oni pośród ludu Bożego który żyje w konkretnym czasie. Jeśli nawet White była prorokiem to jej misja się skończyła i jeśli adwentyści są kościołem Bożym to powinni mieć proroka żywego a nie martwego bo przecież zgodzisz się że ona nie żyje. To tak jak jakiś osierocony powiedział że ma ojca a gdyby go zapytano gdzie on jest powiedziałby no leży na cmentarzu.Wasze rozumowanie jest podobne.

 31. jon said,

  26 czerwca, 2010 @ 12:58 pm

  Odnośnie ustaleń konferencji ADŚ w sprawie związku pism Ellen White z Pismem Świętym
  w punkcie pierwszym zaprzeczeń jest mowa że pisma E.W. nie odbiegaja jakością czy stopniem natchienia od Ksiąg kanonicznych Pisma Świętego a w następnym punkcie że nie wierzycie że pisma E.W są dodatkiem do kanonu P.Ś jakoś nie widać spójności w tych stwierdzeniach bo skoro nie widzicie różnicy pod względem natchnienia to bądżcie konsekwentni i włączcie jej pisma do kanonu jak to zrobili Mormoni i wydali swoje pismo załączając dodatkowe księgi tak samo i wy skoro uznajecie E.W za proroka a natchnienie jej pism uznajecie na równi z PŚ no to co stoi na przeszkodzie dołączyć je do Biblii ,może względy praktyczne bo musiałaby taka Biblia mieć duże rozmiary.

 32. adzient said,

  27 czerwca, 2010 @ 5:45 am

  „Jeśli nawet White była prorokiem to jej misja się skończyła i jeśli adwentyści są kościołem Bożym to powinni mieć proroka żywego a nie martwego bo przecież zgodzisz się że ona nie żyje.”
  Być może treść przesłania E.W. jest na razie wystarczająca i nie ma potrzeby powoływać proroka współcześnie żyjącego. Mamy zapowiedź ,że w czasach ostatecznych Pan powoła jeszcze takich proroków.
  Misja E.W. trwa tak długo ,jak długo czyta się jej słowa. Do tego nie jest potrzebna jej osoba.

  Jon powiedział :
  „Odnośnie ustaleń konferencji ADŚ w sprawie związku pism Ellen White z Pismem Świętym
  w punkcie pierwszym zaprzeczeń jest mowa że pisma E.W. nie odbiegaja jakością czy stopniem natchienia od Ksiąg kanonicznych Pisma Świętego a w następnym punkcie że nie wierzycie że pisma E.W są dodatkiem do kanonu”

  Jedno nie musi mieć aż tak ścisłego związku z drugim.
  Wierzymy ,że autorem obu natchnień jest ten sam Duch Święty.

  Jednak pism E.W. nie przyrównujemy do Pisma Świętego
  1.Kanon Pisma Świętego został zamknięty i nic nie można do niego dodać.
  2.Podstawą do zbawienia jest realizacja tylko treści przesłania Pisma Świętego.

  Pisma E.W. są tylko dodatkiem. Mają jedynie prowadzić do tego pierwszego.
  Jej słowa istotnie prowadzą do Pisma Świętego nie zastępując go.
  Treść Pisma Świętego jest wystarczająca do zrozumienia tego ,czego wymaga od nas nasz Bóg.

 33. jon said,

  27 czerwca, 2010 @ 8:23 pm

  A kto zamknął kanon Pisma Świętego? jeśli E.W. jest prorokiem to jak najbardziej jej pisma powinny znajdować się w Biblii pomyślcie nad tym na najbliższej konferencji o ile masz coś do powiedzenia w KADŚ.

 34. adzient said,

  1 lipca, 2010 @ 4:19 pm

  jon powiedział:

  „A kto zamknął kanon Pisma Świętego? ”
  Pozostawiam to bez komentarza.

  jon powiedział:

  „jeśli E.W. jest prorokiem to jak najbardziej jej pisma powinny znajdować się w Biblii”
  Kanon Pisma został zamknięty kilkanaście setek lat wcześniej.
  Poza tym powiedziałem ,że tylko słowa Pisma są podstawą zbawienia .
  Pisma E.W. mają inny charakter.Mają za zadanie prowadzić do Pisma Świętego .NIE MAJA TAKIEGO ZNACZENIA JAK SŁOWA PISMA,na podstawie których odbędzie się sąd Boży.-Jak 2,12

 35. jon said,

  3 lipca, 2010 @ 8:41 am

  No nie odpowiedziałeś mi konkretnie na pytanie kto zamknął kanon PŚ a tylko w dużym rozrzucie podałeś czas .Poza tym mówicie że stopień natchnienia pism EW jest podobny więc można je dodać do pisma a ocenianie pod względem przydatności do zbawienia czy przyszłego sądu nie jest właściwą miarą bo Pan Jezus odnosi sąd tylko do swoich słów, dam ci jakiś przykład abyś to lepiej zrozumiał :Potem opuścił Ateny i przyszedł do Koryntu tam natknął się na pewnego Żyda imieniem Akwila rodem z Pontu który świeżo przybył z Italii i na Pryscyllę żonę jego…. terez mi powiedz jak ma się ten fragment do przyszłego sądu czy do zbawienia albo inaczej gdyby Łukasz nie napisał o tym to uważasz że ludzie nie mogliby być zbawieni albo byłby problem z osądzeniem nieposłusznych Bogu?

 36. On 7 said,

  5 grudnia, 2010 @ 11:02 am

  Jon a wiesz że w czasach biblijnych byli Boży prorocy, których poselstwa nie znalazły się w kanonie biblijnym? I co z tym zrobisz. Np Hulda, Gad, cztery córki Filipa.

 37. jon said,

  5 grudnia, 2010 @ 9:01 pm

  „Pima E.W mają inny charakter, mają prowadzić do pisma Świętrgo”
  to co ona jest Marią Adwentystów?.
  A odnośnie tego co powiedział On7: skoro pisma tych proroków nie znalazły się w kanonie biblijnym to znaczy że nie były one istotne, nie wnosiły nic nowego i można się bez nich obyć, mogły być ważne dla ludzi którzy żyli w konkretnym czasie, zresztą uważam też że prorocy których pisma znajdują się w kanonie powiedzieli dużo więcej ponad to co jest spisane. Jednak wspólne dla nich było to że paśli lud Boży a nie rozpraszali, nie dzielili jak
  w przypadku E.White.

 38. On 7 said,

  6 grudnia, 2010 @ 5:40 am

  A co natchnie przez Ducha Świętego tych proroków było inne niż tych którzy znaleźli się w kanonie?
  Jon lawirujesz i kręcisz jak we wszystkich swoich wpisach. Pisma E.White nie są miarą Adwentystów, ale są radami Ducha Świętego skierowanymi do Adwentystów. Tak jak radami Ducha Świętego były poselstwa proroków które nie znalazły się w kanonie Biblijnym.
  O ile wiem to Adwentyści jako kościół nikogo nie zmuszają do czytania Pism E. White tak jak to próbujesz zainsynuować a szczególnie jeśli mają to robić osoby spoza kościoła i tacy kpiarze i szydercy jak Ty. Autorzy tego bloga wiele napisali na temat pism E. White chociaż w rzeczywistości nie przeczytali ani jednej strony z jej książek dlatego wasze ” rewelacje ” są nic nie warte są tylko powielaniem nieuzasadnionych zarzutów wynikających z nieznajomości zagadnienia i ignorancji. A co do rozpraszania i dzielenia to robią to właśnie autorzy tego bloga. Zapominając o złotej zasadzie wolności i prawa człowieka do jego przekonań. nawet jeśli wszyscy inni się z tym nie zgadzają.

 39. On 7 said,

  6 grudnia, 2010 @ 5:45 am

  W którym miejscu Nowego Testamentu znajduje się informacja, ze teksty Starego Testamentu są tylko do Izraela? To kolejna bzdura i wymysł autorów tego bloga. Jeżeli są one adresowane tylko do Izraela to dlaczego je cytujecie? przecież nie jesteście Żydami.

 40. jon said,

  7 grudnia, 2010 @ 5:22 pm

  Widzę że nadeptałem ci na ogon i pokazujesz pazury. Skupiaj się na tym co czytasz może będziesz ostrożniejszy w osądach przede wszystikm napisałem że White jest Marią a nie miarą adwentystów a jak jeszcze nie rozumiesz to ci wyjaśnie katolicy mają Marię jako pośredniczkę do Syna a wy macie White która prowadzi do Pima jak to podałeś w swojej wypowiedzi ,ja słyszałem że to zadanie Ducha Świętego. Do duchowych rzeczy przykładać należy duchową miarę a wam jeszcze potrzebna jest White tak Jak Maria i Święci katolikom . Nie pojmujesz też że nie wszystkie wypowiedzi proroków zostały spisane podobnie jak ewangelista mówi że gdyby spisać wszystkie rzeczy które uczynił Jezus cały świat nie pomieściłby tych ksiąg no i nie pytasz dlaczego nie zostały spisane? Mówisz o jakiejś złotej zasadzie wolności co zresztą wskazuje na twoje przyziemne a nie duchowe myślenie bo pismo o czymś takim nie mówi lecz że żadne proroctwo nie podlega dowolnemu wykładowi i by dążyć do jedności no ale skoro taką zasadę uznajesz to dlaczego mnie atakujesz, poza tym czytając historię kościoła A natrafiłem na informację że ludzie kórzy nie uznawali pism White byli wykluczani ze zborów to nie koresponduje z twoją wypowiedzią o wolności. Zresztą podejrzewam że gdyby teraz ktoś zdecydowanie sprzeciwiał się uznaniu pism White spotkałaby go podobna sytuacja. Więc sprawę tą traktuje się w kategoriach grzechu a tym samym zbawienia?!

 41. On7 said,

  8 grudnia, 2010 @ 5:50 am

  Jon uprawiasz gdybologię i pleciesz głupoty by obrzucić błotem Kościół Adwentystów. A co d zasady wolnosci to poczytaj uwaznie Biblie to ja znajdziesz my nie wierzymy w Boga który pod strachem ognia piekielnego jak wielki suweren zmusza ludzi do nawrocenia bo nikt mu sie nie moze przeciwstawić.

 42. On7 said,

  8 grudnia, 2010 @ 5:52 am

  Poza tym nie odpowiedziałeś na moje pytanie W którym miejscu Nowego Testamentu jest powiedziane że Stary Testament był pisany tylko do Żydów?

 43. Purus said,

  4 lutego, 2011 @ 8:09 am

  Jon, widzę, że nie ma u Ciebie dobrej woli co do zrozumienia adwentystycznego stosunku do E. White. I nie chodzi tu o to, byś i Ty przyjął ich poglądy, ale żebyś jedynie zrozumiał ich podejście.

  Ty po prostu sobie kpisz z wypowiedzi innych forumowiczów, wcale z nimi nie rozmawiając, rozmowa bowiem zakłada SŁUCHANIE tego, co mówi druga strona, tak aby ją zrozumieć. Rozmowa zakłada też DOBRĄ WOLĘ względem rozmówcy, a tej Tobie brak. Rzecz jasna, również Twoi rozmówcy nie są „bez grzechu” w swoich postach, choć wynika to raczej z obrony przed pluciem jadem w ich kierunku i obrzucaniem ich błotem, czyli z obrony przed zadanym ciosem. Choć i to ich nie do końca usprawiedliwia…

  Ty wcale nie chcesz zrozumieć, co mają do powiedzenia ADZIENT czy ON7, przekręcasz sens ich wpisów. po prostu brak Ci szacunku względem rozmówcy: mówiąc dosadnie, olewasz sobie rozmówcę.

  Niech przede wszystkim Pan będzie uwielbiony w tej dyspucie – nie uważajcie się w dyskusji za oponentów, lecz za życzliwych sobie rozmówców:D

 44. On 7 said,

  18 marca, 2011 @ 2:55 pm

  Dzięki purus za te uwagę faktycznie czasem puszczają emocje przepraszam

 45. Grzesiek said,

  16 czerwca, 2011 @ 6:22 pm

  Witam serdecznie,

  dziękuje za umieszczenia na youtube video Paula Washera „Przegrywamy to” z którego to trafiłem na Twojego bloga. Widziałem wcześniej jego kazanie „shocking message” i muszę powiedzieć że daje do myślenia. Wrzucanie takich kazań z polskimi napisami to kawał dobrej roboty :).

  Ponieważ bardzo rzadko zdarza mi się czytać jakikolwiek blogi jakież było moje zdziwienie gdy na „chrześcijańskim” blogu zobaczyłem wyliczenie wszystkich „fałszywych sekt” wraz z komentarzem (wraz z moją – sam jestem Adwentystą).
  W sumie nie tego oczekiwałem, ponieważ osobiście mam taki stosunek, że każdy człowiek (prawdziwie) wierzący jest mi bliższy niż ateiści, wojujący homoseksualiści, sataniści, skini i inne tego typu grupy stanowiące zdecydowaną większość mieszkańców globu. Osobiście mam przyjaciół w różnych Kościołach i staram się rozmawiać o tym co nas łączy a nie o tym co dzieli. Ale być może jestem naiwny z taką filozofią.

  Co do mojego sekciarskiego Kościoła to chciałem tylko nadmienić, że nie uważamy że przynależność do jakiegokolwiek (w tym naszego) Kościoła zbawia. Więc spokojnie z tym sekciarstwem :)

  Jeżeli chodzi o temat Zakonu ( zbawienia z łaski vs uczynki) to akurat jest mój ulubiony temat i mam do Ciebie pytanie – jak interpretujesz przypowieść o uczcie weselnej z 21 rozdziału Ewangelii Mateusza. O odpowiedź poproszę na maila, bo nie wiem czy będę pamiętał żeby tutaj jeszcze zajrzeć

  Pozdrawiam wszystkich czytelników bloga życząc więcej OWOCÓW Ducha (nie mylić z darami) a mniej mądrowania się.

  PS.
  Tak przy okazji – kazanie Paula Washera „shocking message” polecił mi brat z adwentowego zboru, kazanie „przegrywamy to” inny brat z adwentowego zboru.

 46. Anonim said,

  18 czerwca, 2011 @ 2:01 pm

  Porus powiedzial
  Jon, widzę, że nie ma u Ciebie dobrej woli co do zrozumienia adwentystycznego stosunku do E. White. I nie chodzi tu o to, byś i Ty przyjął ich poglądy, ale żebyś jedynie zrozumiał ich podejście.
  mylisz sie co do oceny mojej woli to ze mowie prawde nie nazywaj zla wola co najwyzej mozesz miec zal ze nie jest zgodna z twoja,a jesli chodzi o zrozumienie ich podejscia to jak najbardziej rozumiem ze bladza podobnie jak katolicy ze swoim kultem czlowieka i podobnie nie potrafia rozroznic plewy od ziarna.

 47. Piotr said,

  24 lipca, 2016 @ 1:41 pm

  Adwentyści DNIA SIÓDMEGO to bardzo dziwne zjawisko o charakterze pseudoreformatorskim. Dlatego tak sądzę? Pomyślcie, przez ok. 10 lat święcili swój sabat w ramach od piątku o godzinie 18. do soboty o godzinie 18. Następnie przez ostatnie 160 lat święcą oni swój sabat od zachodu Słońca do zachodu Słońca, chociaż doba w Biblii rozpoczyna i kończy się o zmroku, czyli gdy widać pierwsze gwiazdy. To do zludzenia przypomina mi innych dezinformatorow od Karola Russela, którzy uczą o jednym imieniu Jehowa, podczas gdy Bog ma wiele imion i nie jest to imie Jehowa…


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: