Eufrat wysycha, nadchodzi Apokalipsa

Ostatnia księga Biblii to Objawienie apostoła Jana, zwane inaczej Apokalipsą. W objawieniu tym zobaczył wiele wizji, które dotyczyły przyszłości, a zwłaszcza czasów poprzedzających powrót Chrystusa. Zobaczył między innymi wyschnięcie rzeki Eufrat: „A szósty wylał czaszę swoją na wielką rzekę Eufrat; i wyschła jej woda, aby można było przygotować drogę dla królów ze wschodu słońca” (Obj. 16,12). Szósty anioł wyleje czaszę pełną gniewu Bożego na krainę Mezopotamii, aby rzeki Eufrat i Tygrys przestały istnieć, a wojska ze wschodniej części planety mogły suchą nogą dotrzeć do Doliny Jezreel, gdzie znajduje się kilkusetosobowa osada o nazwie Megiddo. Powierzchnia tej doliny wynosi około 250 kilometrów kwadratowych. Jest to więc stosunkowo mały kawałek ziemi, zwłaszcza kiedy uświadomimy sobie, że Biblia zapowiada, iż właśnie tam rozegra się najstraszniejsza bitwa w historii ludzkości, tzw. Armagedon. Według Apokalipsy będzie tam 200 milionów żołnierzy, a we wszystkich walkach tej wojny zginie jedna trzecia ludzkości. (Obj. 9,15-16). Krew wokół Megiddo ma rozlać się na odległość trzystu kilometrów (Obj. 14,20).

Nie wiemy kiedy to się stanie, ale wiemy, że najpierw rzeki Iraku muszą wyschnąć. I tutaj ciekawostka: w ostatniej dekadzie wody Eufratu i Tygrysu znacznie się obniżyły. Między 2003 a 2009 rokiem aż 144 kilometrów sześciennych ubyło z tych rzek – to objętość Morza Martwego! Gospodarstwa rolne w pobliżu tych rzek, które niegdyś przynosiły obfite plony, teraz wyschły i pokryły się kurzem. A tak oto wygląda porównanie zdjęć satelitarnych fragmentu Eufratu na odcinku rezerwatu w prowincji Qadisiyah, w Iraku:

eufrat

 

Jak widać z powyższych zdjęć, od sierpnia 2006 do sierpnia 2009 ubyła znaczna ilość wody z rzeki. Jeśli w tym tempie wody Eufratu będą nadal ubywać, będzie to oznaczać, że „droga dla królów ze wschodu słońca” zostanie otwarta i nie pozostanie już wiele czasu przed konfliktem, w którym wezmą udział wszystkie światowe mocarstwa.

11 Komentarzy

 1. POpis said,

  26 sierpnia, 2013 @ 12:23 am

  jednak eufrat:)

 2. kielbi said,

  29 sierpnia, 2013 @ 10:07 am

  Proszę zwrócić uwagę że ten obrazek po prawej pokazuję znacznie większy obszar (inna skala która bezczelnie jest niby nie zmieniona na zdjęciu), poza tym te zdjęcia mogły być zrobione w innych porach roku co również ma duży wpływ na kształt rozlewiska. Ogólnie to raczej marna manipulacja która ma wstrząsnąć i przestraszyć lub dać fanom apokalipsy pożywkę na kolejne miesiące, no bo jak tu żyć bez wizji końca świata? Co będzie to będzie, my Polacy na to wpływu nie mamy i nie ma sensu zawracać sobie tym głowę. Zajmijmy się swoim krajem, by żyło się w końcu lepiej!

 3. sławo said,

  13 grudnia, 2013 @ 2:07 pm

  Kielbi co ty wypisujesz… przyjrzyj się… to jest to samo zdjęcie zrobione z tej samej odległości…

 4. 23 lutego, 2014 @ 10:40 pm

  Dlaczego usunięto mój komentarz? Powtarzam jeszcze raz. Google Earth ukazuje w 2014 roku zdjęcie po lewej stronie, jako prawdziwe, natomiast zdjęcie po prawej stronie jest fikcyjne. Także Eufrat nie wysycha.

 5. 17 sierpnia, 2014 @ 1:34 pm

  […] artykule dostępnym w internecie pt „Eufrat wysycha, nadchodzi Apokalipsa” czytamy o anormalnym wysychaniu rzeki Eufrat w ostatnich […]

 6. Turretin said,

  24 sierpnia, 2014 @ 1:39 am

  Polecam artykuł z The New York Times na temat wysychania Eufratu:
  http://www.nytimes.com/2009/07/14/world/middleeast/14euphrates.html?_r=3&ref=world&

  Eufrat jednak gwałtownie wysycha.

 7. stani said,

  18 lutego, 2018 @ 6:43 pm

  a tama turecka ?

 8. Pszczelarz said,

  1 listopada, 2018 @ 5:39 pm

  To jest już początek zaczyna się wędrówka ludności do Europy

 9. Maria said,

  26 grudnia, 2018 @ 2:01 pm

  Właśnie czytam Izajasza 11:15-16. Jahwe to sprawi, że wyschnie zatoka Egipskiego Morza, aż nad Eufrat wyciągnie swą rękę; potęgą swojego tchnienia rozdzieli go na siedem potoków, tak że będzie go można przebyć w sandałach.

 10. Jacek. said,

  19 marca, 2019 @ 1:53 pm

  Wszystkie znaki na ziemii i niebie potwierdzają ,że to wydarzenie już wkrótce nastąpi.

 11. lolek said,

  1 listopada, 2019 @ 10:07 pm

  Ludzie tam jest tama i w zależności czy susza czy nie dają większy lub mniejszy spust wody !!


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: